top of page
Search
  • Writer's pictureEkspert Tacho Driver

PŁACA MINIMALNA W HOLANDII (NIDERLANDACH)

Od 1 marca 2020r. przewoźnicy drogowi wykonujący przewozy na terenie Holandii mają obowiązek zgłoszenia kierowców delegowanych oraz rozliczenia płacy minimalnej. Zgłoszenia obejmują kierowców wykonujących kabotaże, rozładunki oraz załadunki na terenie Niderlandów. Obowiązek rejestracji nie dotyczy tranzytu! Kierowcy mogą zostać zgłoszeni na okres do 12 miesięcy.


1. Przedstawiciel na terenie Holandii


Przewoźnik ma obowiązek wyznaczenia osoby kontaktowej z adresem w Holandii. Tą osobą może być delegowany pracownik (kierowca). Warunkiem jest, aby delegowanie nie było długoterminowe, a pracownik komunikatywnie porozumiewał się w języku angielskim, niemieckim czy niderlandzkim.


2. Płaca minimalna w Holandii


Od 1 stycznia 2020 roku obowiązuje stawka płacy minimalnej 9,54 Euro za godzinę pracy. Oprócz zgłoszenia kierowcy do systemy, należy wyposażyć go w zaświadczenie A1 i umowę przetłumaczoną na język angielski, niemiecki lub niderlandzki. Akceptowane będą wersje elektroniczne dokumentów.


3. Kary finansowe


Niedopełnienie obowiązku elektronicznej rejestracji delegowania kierowcy może wiązać się z karą finansową o wartości nawet 12 tys. euro. W przypadku powtarzających się uchybień przewoźnicy powinni liczyć się z 50% podniesieniem wartości kary.

42 views0 comments

コメント


bottom of page