top of page
Search
  • biuro4379

Wnioski o wydanie licencji dla busów do 3,5t już dostępne

Pakiet Mobilności wprowadzi szereg nowych obowiązków i wymogów dla firm realizujących międzynarodowe przewozy drogowe lekkimi pojazdami (do 3,5 t)

Już od 5 lutego br. jest możliwość złożenia wniosków o wydanie zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego oraz licencji wspólnotowej dla przewoźników posiadających pojazdy o DMC od 2,5 do 3,5 t.


Od dnia 22 maja 2022 r. przedsiębiorcy wykonujący międzynarodowy transport drogowy rzeczy wyłącznie z wykorzystaniem pojazdów silnikowych lub zespołów pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita DMC przekracza 2,5 t i nie przekracza 3,5 t muszą dysponować zezwoleniem na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego oraz licencją wspólnotową.


Wnioski dostępne są na stronie GITD: https://www.gov.pl/web/gitd/wnioski-i-druki-do-pobrania-pojazdy-2.5-3.5?fbclid=IwAR2bPnSzMte02mqPV8GU9paXjynrlJaIC72XabrCAJPBdP2zLGHmVI3SUrs Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

5 views0 comments

Comments


bottom of page