top of page
Search
  • Writer's pictureEkspert Tacho Driver

WJAZD DO NIEMIEC - aktualizacja!

Od 28 marca Czechy, Słowacja i Tyrol nie są już na niemieckiej liście krajów wysokiego ryzyka z dużym udziałem mutacji COVID-19.

Czechy i Słowacja trafiły na listę krajów wysokiego ryzyka, a Tyrol został zakwalifikowany jako teren "zwykłego" ryzyka.

Krajem z mutacją wirusa jest jedynie Departament Moselle we Francji.

Jakie zasady obowiązują zatem kierowców wjeżdżających do Niemiec z tych krajów?


CZECHY I SŁOWACJA

Jeśli kierowca będzie przebywał w Niemczech ponad 72h, to ma obowiązek przeprowadzenia testu na obecność wirusa i wypełnienia deklaracji o wjeździe. Przepis ten nie dotyczy w przypadku, gdy pobyt w kraju wysokiego ryzyka trwa krócej niż 24h lub kierowca będzie przebywał w Niemczech krócej niż 24h. Należy spodziewać się kontroli granicznej!


TYROL

Instytut Roberta Kocha potwierdza, że Tyrol został uznany za obszar zwykłego ryzyka — kontrole na granicach nadal będą utrzymywane.


FRANCJA

Testy nie obowiązują kierowców wjeżdżających z Francji do Niemiec na mniej niż 72h. Departament Mozela nadal będzie traktowany jako obszar wysokiego ryzyka z dużym udziałem mutacji, co oznacza, że:

kierowcy, którzy w ciągu poprzednich 10 dni przed wjazdem do Niemiec przebywali lub tylko przejeżdżali przez obszar z mutacją wirusa muszą posiadać przy sobie:

  • negatywny wynik testu wykonanego 48h przed przekroczeniem granicy niemieckiej

  • potwierdzenie elektronicznej rejestracji wjazdu na stronie www.einreiseanmeldung.de


Szczegółowe informacje na temat aktualnej klasyfikacji powyższych oraz INNYCH krajów można znaleźć na stronie Instytutu Roberta Kocha.
645 views0 comments

Kommentare


bottom of page