top of page
Search
  • Writer's pictureEkspert Tacho Driver

WJAZD DO NIEMIEC - aktualizacja!

Od 28 marca Czechy, Słowacja i Tyrol nie są już na niemieckiej liście krajów wysokiego ryzyka z dużym udziałem mutacji COVID-19.

Czechy i Słowacja trafiły na listę krajów wysokiego ryzyka, a Tyrol został zakwalifikowany jako teren "zwykłego" ryzyka.

Krajem z mutacją wirusa jest jedynie Departament Moselle we Francji.

Jakie zasady obowiązują zatem kierowców wjeżdżających do Niemiec z tych krajów?


CZECHY I SŁOWACJA

Jeśli kierowca będzie przebywał w Niemczech ponad 72h, to ma obowiązek przeprowadzenia testu na obecność wirusa i wypełnienia deklaracji o wjeździe. Przepis ten nie dotyczy w przypadku, gdy pobyt w kraju wysokiego ryzyka trwa krócej niż 24h lub kierowca będzie przebywał w Niemczech krócej niż 24h. Należy spodziewać się kontroli granicznej!


TYROL

Instytut Roberta Kocha potwierdza, że Tyrol został uznany za obszar zwykłego ryzyka — kontrole na granicach nadal będą utrzymywane.


FRANCJA

Testy nie obowiązują kierowców wjeżdżających z Francji do Niemiec na mniej niż 72h. Departament Mozela nadal będzie traktowany jako obszar wysokiego ryzyka z dużym udziałem mutacji, co oznacza, że:

kierowcy, którzy w ciągu poprzednich 10 dni przed wjazdem do Niemiec przebywali lub tylko przejeżdżali przez obszar z mutacją wirusa muszą posiadać przy sobie:

  • negatywny wynik testu wykonanego 48h przed przekroczeniem granicy niemieckiej

  • potwierdzenie elektronicznej rejestracji wjazdu na stronie www.einreiseanmeldung.de


Szczegółowe informacje na temat aktualnej klasyfikacji powyższych oraz INNYCH krajów można znaleźć na stronie Instytutu Roberta Kocha.643 views0 comments
bottom of page