top of page
Search
  • biuro4379

WŁOCHY WPROWADZAJĄ ZIELONĄ PRZEPUSTKĘ (Green Pass)

Updated: Oct 15, 2021

Od 15 października Włosi wprowadzają obowiązek posiadania unijnego certyfikatu covid dla wszystkich pracowników sektorów publicznego i prywatnego. Tym wymogiem zostali objęci również kierowcy z zagranicy.

Włoskie stowarzyszenie ANITA oraz IRU informują, że nowym przepisom podlegają również kierowcy ciężarówek wjeżdżający na teren firm. Oznacza to, że kierowcy ciężarówek muszą również przedstawić „Zieloną Przepustkę” na załadunek i rozładunek we włoskich firmach.

Czym jest „Zielona Przepustka”? To Unijny Certyfikat Covid, który zawiera w sobie informacje czy osoba została zaszczepiona lub wyzdrowiała , lub czy w ciągu ostatnich 48 godzin przeprowadzono ujemny test antygenowy lub test PCR.

Źródło: https://www.aisoe.at UPDATE: Ministerstwo Infrastruktury i Transportu Włoch wnosi poprawkę do poprzedniej decyzji o Zielone Przepustce i informuje, że:

Dla zagranicznych firm transportowych, zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej, nadal będą istniały przejścia graniczne „Green Lane”. W przypadku zagranicznych załóg przewożących towary, które nie mogą okazać „Zielonego Paszportu” (lub zaświadczeń o szczepieniach uznanych przez EMA lub szczepienia równoważne uznane przez włoskie Ministerstwo Zdrowia), dostęp do siedziby firmy jest ograniczony wyłącznie do załadunku i rozładunku pod warunkiem, że czynności załadunku i rozładunku są wykonywane przez innych pracowników.

Czym jest "Green Lane" Państwa członkowskie zapewniają oznaczenie wszystkich właściwych wewnętrznych przejść granicznych w ramach transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T) jako przejść granicznych dla „zielonych korytarzy”, aby zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie ogólnounijnych łańcuchów dostaw. Przejścia graniczne dla zielonych korytarzy powinny być otwarte dla wszystkich pojazdów towarowych, bez względu na przewożone przez nie towary. Przekraczanie granicy, w tym wszelkie kontrole i badania przesiewowe, nie powinny trwać dłużej niż 15 minut.

W związku z tym, że nie ma informacji o zniesieniu poprzednich obowiązków, również przypominamy o konieczności wypełnienia oświadczenia pod linkiem: https://app.euplf.eu/#/ , i posiadania papierowej wersji https://www.esteri.it/.../modulo_rientro_sintetico_08... dla wjeżdżających do Włoch


Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

4 views0 comments
bottom of page