top of page
Search
  • biuro4379

Włochy skracają ważność certyfikatów szczepień a Niemcy tłumaczą zasadę 3G dla kierowcówMinisterstwo Zdrowia Niemiec wyjaśnia istotne kwestie z punktu widzenia kierowców ciężarówek.


Niemiecki resort zdrowia, potwierdził, że testy na koronawirusa przeprowadzone w jednym przedsiębiorstwie są badaniami w ramach środków bezpieczeństwa pracy, na podstawie których można wydać ogólnie ważny dokument. Oznacza to, że kierowcy ciężarówek, mogą otrzymać certyfikat testu na COVID-19 w jednej firmie i okazywać go potem w następnych.


Polska we Włoszech (www.gov.pl/web/wlochy) informuje, że ważność certyfikatów unijnych we Włoszech (tzw. green pass) potwierdzających zaszczepienie wynosi 6 miesięcy od szczepienia.


Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża ważność certyfikatu.

Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

3 views0 comments

Comments


bottom of page