top of page
Search
  • biuro4379

Włochy skracają ważność certyfikatów szczepień a Niemcy tłumaczą zasadę 3G dla kierowcówMinisterstwo Zdrowia Niemiec wyjaśnia istotne kwestie z punktu widzenia kierowców ciężarówek.


Niemiecki resort zdrowia, potwierdził, że testy na koronawirusa przeprowadzone w jednym przedsiębiorstwie są badaniami w ramach środków bezpieczeństwa pracy, na podstawie których można wydać ogólnie ważny dokument. Oznacza to, że kierowcy ciężarówek, mogą otrzymać certyfikat testu na COVID-19 w jednej firmie i okazywać go potem w następnych.

Źródło: https://trans.info/pl/zasada-3g-niemczech-273837


Polska we Włoszech (www.gov.pl/web/wlochy) informuje, że ważność certyfikatów unijnych we Włoszech (tzw. green pass) potwierdzających zaszczepienie wynosi 6 miesięcy od szczepienia.


Źródło: https://www.dgc.gov.it/web/faq.html...

Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża ważność certyfikatu.

Źródło: https://www.gov.pl/.../informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

2 views0 comments
bottom of page