top of page
Search
  • biuro4379

Rozładunek w Niemczech dla kierowców z testem lub covidowym certyfikatem

Rozładunek/załadunek w Niemczech tylko dla kierowców z testem lub covidowym certyfikatem od 24.11.2021

Kierowca mogący mieć kontakt z innymi osobami, na terenie niemieckich firm, będzie musiał okazać : - certyfikat zaszczepienia przeciwko covid-19 - potwierdzenie bycia ozdrowieńcem - negatywny wynik testu.

Jak podało Niemieckie Ministerstwo Pracy, nowe przepisy nie dotyczą jednak miejsca pracy w pojazdach (kierowcy ciężarówek). Czyli jeżeli kierowca nie spełni żadnego z powyższych wymagań – nie będzie zaszczepiony, – nie będzie ozdrowieńcem – nie przejdzie testu przez cały czas pobytu w niemieckiej firmie kierowca będzie musiał pozostawać w kabinie, bez wychodzenia do jakichkolwiek pracowników. Tam ograniczenia nie będą go obejmowały, gdyż „pojazdy” wyłączono z „miejsc pracy”.

Polecamy również przed wykonywaniem pracy w Niemczech kontaktować się w firmami w celu uzyskania informacji jak będzie się odbywał załadunek bądź rozładunek.

Źródło: https://www.dw.com/pl Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

2 views0 comments
bottom of page