top of page
Search
  • biuro4379

Portugalia. Nowe zasady wjazdu dla kierowców ciężarówek

Rząd Portugalii ogłosił stan klęski żywiołowej z powodu pandemii, który potrwa do 20 marca. W związku z tym zostały wprowadzone ograniczenia dla wjazdu do kraju.

Według nowych ograniczeń wszyscy, którzy zamierzają wjechać na terytorium kraju przez granicę lądową, muszą posiadać: - ujemny wynik testu na obecność COVID-19 wykonanego najwcześniej na 48h (antygenowy) i 72h (PCR) przed udaniem się w podróż. - unijny certyfikat cyfrowy COVID.


Jak podaje Portugalskie stowarzyszenie transportowe ANTRAM ( https://antram.pt/ ) kontrole dokumentów będą dokonywać Republikańska Gwardia Narodowa (GNR) oraz Służba ds. Cudzoziemców i Granic (SEF) na przejściach granicznych.


Jeśli kierowca nie będzie posiadał żadnego z tych zaświadczeń, będzie musiał przeprowadzić test na COVID w miejscu wskazanym przez władze portugalskie, na koszt testowanego. Jeżeli odmówi w przeprowadzeniu testu, nie zostanie wpuszczony do Portugalii. Źródło: https://www.gov.pl/.../sytuacja-kleski-zywiolowej-na...

oraz https://antram.pt/.../3295-situacao-de-calamidade-regras... Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

4 views0 comments

Comments


bottom of page