top of page
Search
  • Writer's pictureEkspert Tacho Driver

PŁACA MINIMALNA W AUSTRII

Updated: Feb 12, 2021

Od 1 stycznia 2017 r. na terenie Austrii obowiązują przepisy o płacy minimalnej. Obejmują one wszystkie rodzaje transportu z wyłączeniem tranzytu oraz przewozów, gdzie Austria jest jednym z wielu punktów wycieczki.
1. Stacjonarny przedstawiciel

Zgodnie z przepisami LSD-BG nie ma obowiązku posiadania stacjonarnego przedstawiciela. Pełnomocnikiem przedsiębiorstwa na terenie Austrii może być kierowca, który musi posiadać w samochodzie poniższe dokumenty:

• dokument Al (E101) przetłumaczony na język niemiecki, • kopia zgłoszenia delegowania (ZKO3) (może być w formie elektronicznej) • dokumenty dotyczące wynagrodzenia, w tym przetłumaczoną na j. niemiecki umowę o pracę.


2. Stawki minimalne

Od 1 stycznia 2021r. obowiązują zaktualizowane stawki wynagrodzenia minimalnego i zależą one od stażu pracy oraz rodzaju pojazdu. Minimalna stawka wynosi 9,80€, natomiast maksymalna 11,55 €. Przewidywana jest także wypłata diety, wynagrodzenia za nocleg oraz nadgodziny.


3. Kary finansowe

W sytuacji nieprzestrzegania obowiązków dotyczących płac minimalnych, m.in zgłoszenia dokumentacji oraz nieposiadania odpowiednich dokumentów, mogą zostać nałożone wysokie kary. Wahają się one w przedziale 1000-20 000€ w zależności od powtarzalności nie wywiązywania się z ustaleń.15 views0 comments

Comments


bottom of page