top of page
Search
  • biuro4379

OD 29 MARCA NOWE ZASADY WJAZDU NA LITWĘ!

Od wczoraj (tj. 29 marca br.) wszyscy kierowcy w transporcie międzynarodowym wykonujący przejazd na Litwę, są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19, jeśli planują przebywać na terenie litewskim dłużej niż 72h!Kto jest zwolniony z obowiązku wykonywania testu?


  • osoby, które posiadają zaświadczenie stwierdzające, że dana osoba przechorowała COVID-19 i zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Było potwierdzone testem PCR lub Antigen test, Rapid antigen test (RATs), ​​​​​nie później niż 90 dni przed powrotem/przybyciem na terytorium Republiki Litewskiej. Zaświadczenie powinno być wydane lub przetłumaczona na język litewski lub angielski;

  • osoby, które zostały zaszczepione na COVID-19 (należy posiadać odpowiednio przetłumaczone zaświadczenie)

  • kierowcy wykonujący tranzyt

  • dzieci do lat 16

  • pracownicy firm zajmujących się międzynarodowym przewozem komercyjnym osób i towarów, jeżeli czas ich pobytu na Litwie jest krótszy niż 72 h.

Jeśli kierowca z jakiegokolwiek powodu nie posiada wyniku testu, po przekroczeniu granicy musi w ciągu 24 godzin zgłosić się do jednej z litewskich placówek i zarejestrować na badania. Testy na Litwie są płatne (85-115euro).


REJESTRACJA Ponadto, każda osoba przybywająca na Litwę, powinna PRZED WJAZDEM zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form


cc: https://www.gov.pl/web/litwa/litwa-zasady-wjazdu-i-tranzytu

15 views0 comments

Comments


bottom of page