top of page
Search
  • Writer's pictureEkspert Tacho Driver

NOWE ZASADY WJAZDU NA SŁOWENIĘ

Od 8 marca, Słowenia postanowiła ponownie zamknąć lokalne przejścia graniczne. Granicę można aktualnie przekraczać tylko w kilku punktach kontrolnych, tzw. kategorii A (otwarte całą dobę).

Istnieje również kategoria B - z tych przejść granicznych, mogą korzystać m.in osoby przekraczające granicę na podstawie jednego z wyjątków art. 10 Rozporządzenia.


Polska znajduje się w strefie wysokiego zagrożenia koronawirusowego (na tzw. „czerwonej liście”), w związku z czym wjazd na Słowenię możliwy jest tylko na podstawie negatywnego wyniku testu i 10-dniowej kwarantanny.


Wyjątki dla kierowców zawodowych

W oparciu o art. 10 punkt 1 Rozporządzenia ws. wprowadzania ograniczeń i prowadzeniu działań na granicach zewnętrznych i w punktach kontrolnych na granicach wewnętrznych Republiki Słowenii w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wprowadzono jednak wyjątki.

Bez wyniku testu oraz kwarantanny dozwolony jest wjazd m.in dla:

  1. pracowników transportu międzynarodowego (obowiązek posiadania odpowiednich świadectw kwalifikacji)

  2. pracowników transportu międzynarodowego dostarczających towary do/z Słowenii lub przewożących osoby pod warunkiem opuszczenia terytorium RSI w nieprzekraczalnym czasie 8 godzin;

  3. osób w tranzycie, pod warunkiem opuszczenia terytorium RSI w nieprzekraczalnym czasie 6 godzin


Lista punktów kontrolnych kat.A i B znajduje się na stronie: https://www.gov.si/novice/2021-03-05-vzpostavitev-kontrolnih-tock-za-vstop-v-slovenijo/


148 views0 comments

Comments


bottom of page