top of page
Search
  • biuro4379

NOWA PROPOZYCJA RZĄDU ZMIANY PROJEKTU UTD

- W poprzednim poście omawialiśmy część projektu, dotyczącą czasu pracy kierowców, można się z nim zapoznać pod linkiem: https://www.facebook.com/Tachodriver/posts/4401046363313367 - W danym poście omówimy temat odnośnie ustawy o transporcie drogowym zawarty w projekcie rządowym:

Ministerstwo Infrastruktury i Transportu przekazało nowy projekt Nowelizacji ustaw o czasie pracy kierowców i transporcie drogowym. Poprzedni projekt został skrytykowany przez przedstawicieli branży, z kolei nowa propozycja uwzględnia szereg wniosków i wymagań przewoźników. Nowelizacja ma na celu dostosować się do unijnego pakietu mobilności. W danym poście omówimy temat odnośnie ustawy o transporcie drogowym zawarty w projekcie rządowym:

- Wprowadzono nową definicję bazy eksploatacyjnej – przewoźnik będzie musiał dysponować w kraju, w którym posiada siedzibę, miejsce przystosowane do prowadzenia działalności transportowej w sposób zorganizowany i ciągły. - Uzupełniono katalog przestępstw prowadzących do „cofnięcia” przewoźnikowi tzw. dobrej reputacji, - Wprowadzono różne tryby przywracania reputacji zarządzającemu transportem: szkolenie 3 miesięczne ALBO egzamin na CPC bez obowiązku szkolenia, - Wstrzymano obowiązek składania sprawozdań do organu licencyjnego odnośnie ilości kierowców zatrudnionych w roku ubiegłym. - Dla przewoźników wykonujących przewozy „busami” od 2,5 tony DMC wprowadzono przepisy dotyczące licencjonowania - Rozszerzono katalog dokumentów, do kontroli których uprawniony będzie inspektor ITD. - Doprecyzowano prawa i obowiązki kontrolowanego kierowcy (np. ustawowe prawo kontaktowania się z siedzibą firmy podczas kontroli drogowej), - Rozszerzenie katalogu kar pieniężnych związane z nowymi regulacjami wynikającymi z pakietu mobilności (np. wprowadzono kary za niezapewnienie odpowiedniego miejsca do spania, niezapewnienie powrotu pojazdu raz na 8 tygodni czy kierowcy raz na 4 tygodnie).

źródło: https://csk.pl Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

3 views0 comments

Comments


bottom of page