top of page
Search
  • biuro4379

Kraje spoza UE a nowe przepisy delegowania kierowców


Сzу przepisy o delegowaniu będą obowiązywały przy wyjeździe do Wielkiej Brytanii? Komisja Europejska poinformowała, że przepisy o delegowaniu będą stosowane także w przypadku wykonywania przewozów do Wielkiej Brytanii przez przewoźników unijnych oraz przez przewoźników brytyjskich na terenie UE. Сzу przepisy o delegowaniu będą obowiązywały przy wyjeździe do krajów spoza UE? W przypadku pozostałych krajów spoza UE delegowanie nie będzie na razie obowiązywało na ich terenie. A więc brak delegowania dotyczy również Norwegii сzy Szwajcarii, czyli krajów, które na podstawie stosownych umów i porozumień międzynarodowych stosują wiele innych unijnych przepisów w zakresie transportu drogowego.


Unia Europejska podejmie negocjacje z krajami trzecimi w celu stosowaniа przez przewoźników z tych krajów przepisów o delegowaniu kierowców na terenie UE. Kiedy takie negocjacje mogłyby się odbyć jeszcze nie wiadomo.


Teoretycznie kraje spoza Unii Europejskiej nie mogą otrzymać dostępu do publicznego interfejsu systemu IMI, za pomосą którego dokonywane będą każdorazowe zgłoszenia kierowców do delegowania w danym kraju.


Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

12 views0 comments

Comments


bottom of page