top of page
Search
  • biuro4379

Jak się zmieni taryfikator kar nakładanych przez ITD ?

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów zmian w taryfikatorze kar, w odniesieniu do kierowców. Kary zostaną podwyższone głównie w sytuacjach kiedy kierowca jest odpowiedzialny za naruszenie.

- nieokazanie wpisu do licencji wzrośnie do 500 zł - nieprawidłowo przełączony selektor za każdy dzień 200 zł - nieczytelna/uszkodzona wykresówka lub karta kierowcy 500 zł - odbieranie regularnego tygodniowego odpoczynku w pojeździe lub w miejscu do tego nie przystosowanego 1000 zł (za to naruszenie odpowiedzialna będzie również firma)

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów zmian w taryfikatorze kar, w odniesieniu do zarządzających. - brak ważnego prawa jazdy wzrośnie do 3000 zł - brak przeglądu technicznego wzrośnie do 2000 zł - jeżeli pojazd nie posiada lub ma odłączony ogranicznik prędkości kara 5000 zł

Również oddzielnie chcielibyśmy zaznaczyć o pilnowaniu wprowadzenia symbolu kraju rozpoczęcia lub zakończenia pracy. Kara za nieprawidłowe wprowadzenie symbolu kraju lub jego brak obciąży portfel o 500 zł.

Źródło: https://kierowcawfirmie.wip.pl/ Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

6 views0 comments

Comentários


bottom of page