top of page
Search
  • biuro4379

Jak państwa członkowskie UE dostosowują się do niektórych regulacji Pakietu Mobilności


Na przykład niderlandzki przewoźnik Reining Transport w niemieckim mieście Brüggen Bracht niedaleko granicy z Niderlandami otwiera nową siedzibę oferując miejsca parkingowe dla ciężarówek i noclegi dla kierowców ciężarówek z zapleczem kuchennym i pralnią. Inicjatywa powstała ze względu na regulacje Pakietu Mobilności. Zaczynając od zeszłego roku wymagają m.in. powrotu kierowcy do domu lub do bazy raz na 4 tygodnie oraz odbierania regularnych tygodniowych odpoczynków poza kabiną pojazdu.

Na początku roku przedsiębiorcy z Düsseldorfu wybudowali mini-moteli zbudowane z kontenerów w Löningen koło Cloppenburga (miasto między Bremą a granicą holenderską) o nazwie “Roatel”. Przeznaczony mini-motel dla kierowców, którzy nie mogą odbierać regularnych tygodniowych odpoczynków w kabinie pojazdu.

Polski oddział firmy "Hegelmann" z kolei rozpoczął kilka miesięcy temu budowę hotelu i parkingu w Żarskiej Wsi przy niemieckiej granicy, żeby również poradzić sobie z przepisami zawartymi w Pakiecie Mobilności.

Źródło: https://trans.info/ Zachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

2 views0 comments

Comments


bottom of page