top of page
Search
  • biuro4379

Francja wprowadza obowiązek wyposażenia pojazdów w łańcuchy śniegowe lub opony zimowe.

Zmiany dotyczą samochodów ciężarowych i autokarów poruszających się po wyznaczonych terenach górskich we Francji i będą obowiązywać od 1 listopada 2021 r.

Samochody ciężarowe i ciężkie typu N2, N3 dla pojazdu BEZ przyczepy lub naczepy: – pojazd musi być wyposażony w co najmniej dwa łańcuchy, lub – pojazd musi być wyposażony w co najmniej 4 opony zimowe, zamontowane na co najmniej dwóch kołach kierowanych i co najmniej dwóch kołach napędowych dla pojazdu Z przyczepą lub naczepą: – w pojeździe muszą być dostępne zdejmowane urządzenia przeciwpoślizgowe umożliwiające zamontowanie na co najmniej dwóch kołach napędowych


Opony zimowe to opony oznaczone „3PMSF” (3 Peak Mountain Snow Flake). Opony 4-sezonowe (4S, All Weather, All Season) aby można uznać za opony zimowe, muszą być opatrzone stemplem „3PMSF” lub co najmniej „M + S”.


Okres przejściowy zimą 2021 Władze francuskie zapowiadają że w okresie przejściowym pierwszej zimy tj. w okresie od 01.11.2021 do 31.03.2022 roku wszelkie naruszenia obowiązku posiadania łańcuchów śniegowych lub wyposażenia pojazdu w opony zimowe nie będą karane.


Mapa obszarów, na których będą obowiązywały nowe przepisy: https://www.securite-routiere.gouv.fr/.../equipe.../nouveauxZachęcamy do polubienia Naszej strony na Facebook, ponieważ aktualności pojawiają się tam codziennie https://www.facebook.com/Tachodriver

0 views0 comments
bottom of page